Вівторок, 22.10.2019, 04:03Головна | Реєстрація | Вхід

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Жовтень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Учнівське самоврядування

     Наш час потребує лідерів нової формації, людей компетентних, відповідальних, здатних мислити неординарно, генерувати нові ідеї та приймати нестандартні рішення. Ось чому головне завдання школи – знайти і підтримати учнівську молодь, чия життєва позиція спрямована на активну участь у громадському житті, молодь, яка має організаторські здібності, усвідомлює себе лідером, розуміє, що великі справи починаються із маленьких вчинків. Розвиток  гуманістичних позицій, відхід від авторитаризму, який пригнічує ініціативу, розвиток особистості і демократичного стилю стосунків є на сьогодні актуальним для виховного процесу.

     Найвідчутніші результати у формуванні соціально компетентної молоді дає широка варіативність учнівського самоврядування, головне завдання якого – формування  та розвиток соціально активної, гуманістично спрямованої особистості з глибоко усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості.

     Учнівське самоврядування забезпечує включення учнів у різноманітну діяльність колективу, має вплив на дотримання учнями прав та обов’язків. Учнівське самоврядування – це старт для початку професійного зростання, можливість вчитися, бути відповідальним за себе і за інших.  

      Таким чином, пріоритетний напрям розвитку особистості, яка здатна до самоактуалізації, соціально значущої діяльності, компетентної участі в громадському житті лежить у площині залучення учнів до самоврядування, розвитку їх лідерського потенціалу та громадянської ініціативи.

 В 2001 році на спільному засіданні педагогічного колективу та ради школи, на основі Статуту навчального закладу учнями було запропоновано  створення Учнівського  комітету.  

      У своїй діяльності учнівське самоврядування нашого закладу керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», Конвенцією про права дитини, Статутом школи, Статутом Учнівського  комітету, Положенням про учнівське  самоврядування,  взаємодіє з педагогічним коллективом  та  батьківською   громадськістю.

    Мета діяльності Учнівського самоврядування -  розвиток  соціальної  та  організаторської  активності  учнівської  молоді.

Завдання:

  •  зробити шкільне життя захоплюючим, цікавим;
  •  підтримка та розвиток ініціативи учнів у шкільному житті;
  •  організація реальних справ, корисних для суспільства;
  •  представлення інтересів учнів у процесі управління школою;

       Шкільне самоврядування  працює за принципами: демократії, добровільності, творчої  активності, підзвітності, рівноправ’я, виборності,    наступності.    

      До складу учнівського самоврядування входять  Голова, який обирається таємним голосуванням на  загальношкільних виборах   більшістю голосів та 5 комісій.

     Основною метою роботи кожної комісії  є залучення учнівської молоді до виявлення проблем молодіжного середовища та пошук шляхів їх розв’язання, підвищення самооцінки, формування мотивації до подальшого самостійного росту,   відповідального ставлення до власного майбутнього, а також самостійного дослідження власних проблем і вміння їх позбавлятися. Однією із задач є також вміння самоаналізу, позбавлення таких властивих  молоді проблем,  як «низький рівень дозвілля», «фальшива дорослість».  

 

Кедрук Юлія - голова учнівського комітету

 

 

Copyright MyCorp © 2019 |